Actueel


preekstoelPreekregelaar 

Wie op zondag in de kerk zit, weet het misschien niet, maar achter de schermen moet er soms heel wat geregeld worden voordat een predikant op de kansel staat.

Zeker wanneer onze eigen predikant verhinderd is, of nu we als gemeente vacant zijn, moet er op zoek worden gegaan naar een gastpredikant. En dat is precies het werk van onze preekregelaar. De afgelopen jaren was dat geen kleine klus. Door de ziekte van ds. Mijnheer moesten er veel meer diensten door gastpredikanten worden ingevuld dan normaal. Dat betekende regelmatig bellen, mailen, en soms flink puzzelen. En toch is het steeds weer gelukt om een predikant te vinden. Soms ruim van tevoren, soms pas op het laatste moment… maar uiteindelijk stond er altijd een dienaar op de kansel. Daarom willen we Berry Schuring hartelijk bedanken voor al het werk dat hij hierin jarenlang heeft gedaan. Een taak die misschien niet altijd zichtbaar is, maar die wel veel tijd en inzet heeft gevraagd. Berry, heel hartelijk dank voor alles wat je hiervoor hebt gedaan! We wensen je het allerbeste toe en bovenal Gods zegen voor de toekomst. Nu Berry is gestopt, begon voor de kerkenraad de zoektocht naar een opvolger. En eerlijk is eerlijk: voor zo’n taak is niet zomaar iemand te vinden. Het vraagt behoorlijk wat tijd en inzet. We zijn daarom dankbaar dat ouderling-kerkrentmeester Mekelenkamp deze taak op zich wil nemen. Een mooie en belangrijke taak, zodat de verkondiging van Gods Woord in onze gemeente kan doorgaan. Tegelijk mogen we bij al dat regelen en organiseren steeds bedenken dat het uiteindelijk niet van ons afhangt. Wij kunnen bellen, mailen en agenda’s naast elkaar leggen, maar Christus is het Hoofd van Zijn Kerk. Hij bouwt Zijn Kerk en Hij zorgt ervoor dat Zijn Woord klinkt. Daarom mag dit werk ook gedaan worden in het vertrouwen dat Hij alle dingen leidt en bestuurt, ook wanneer wij zelf soms maar moeilijk kunnen overzien hoe het allemaal moet passen. We wensen Andries bij dit werk veel wijsheid en geduld maar bovenal Gods zegen toe. Bovenal vertrouwen we erop dat de Heere Zelf Zijn Kerk blijft leiden en Zijn Woord ook in onze gemeente zal laten voortgaan.

 

Tekst van de week

Maar laat ieder mens zichzelf beproeven en laat hij zó eten van het brood en drinken uit de drinkbeker.” (1 Korinthe 11:28)